Perioada de ocupare a locului în căminele A.S.E pentru cazarea studenților în anul universitar 2024 – 2025 este: 28.09.2024 – 30.09.2024, orele 8.00 – 16.00.
În momentul cazării studenții au obligația de a prezenta administratorului de cămin următoarele documente:

– Studenții de anul I licență, masterat și doctorat vor ridica contractele de cazare de la administrația căminului în momentul cazării
– legitimația de cămin și contractul de cazare în original
– copie B.I./C.I.
– chitanța în original care atestă plata regiei de cămin pentru luna octombrie 2024, în valoare de 270 lei – studenți buget, respectiv 350 lei, studenți taxă.

Studenții copii ai personalului didactic aflat în activitate, vor depune la administratorii căminelor, odată cu prezentarea documentelor de cazare, adeverința din care să rezulte că cel puțin un părinte este membru al personalului didactic (vizată de Inspectoratul școlar și eliberată după 1 septembrie 2024), în vederea obținerii facilităților prevăzute pentru cazarea în cămine de prevederile legale în vigoare.

Studenții străini vor prezenta în momentul cazării:
– copie pașaport
sau
– adeverință eliberată de către Direcția Relații Internaționale, care atestă statutul de bursier.

Pentru căminul Occidentului tarifele sunt:
– 600 lei/ lună/ cameră single
– 500 lei/lună/ cameră dublă

Plata regiei se poate efectua la:
1. In aplicația de cazare: asecommodation.ase.ro la secțiunea cazări
2. La Casieriile ASE
Program:
Luni – Joi: 08:30 – 15:00 și Vineri: 08:30-13:00
Sâmbătă – Duminică: Închis
3. Prin transfer bancar de la orice bancă în contul ASE deschis la BRD: RO59BRDE445SV36571854450
CUI ASE: 4433775

Nu vor fi cazați studenții care prezintă debite la plata regiei de cămin.
Nu vor fi cazați studenții care nu prezintă dovada care atestă plata regiei de cămin pe prima lună de cazare.
Neprezentarea în perioada stabilită duce automat la anularea contractului și pierderea locului de cazare.