Mai jos regăsiți situația repartizării în cămine a studenților din anul I licență, masterat și doctorat, respectiv ERASMUS și cazuri medicale, sociale, pentru anul universitar 2019-2020:

• Administrarea Afacerilor cu predare în limbi străine (FABIZ)
  • Administrație și Management Public (AMP)
  • Business și Turism (BT)
  • Cibernetică, Statistică și Informatică Economică (CSIE)
  • Contabilitate și Informatică de Gestiune (CIG)
  • Economie Agroalimentară și a Mediului (EAM)
  • Economie Teoretică și Aplicată (ETA)
  • Finanțe, Asigurări, Bănci și Burse de Valori (FABBV)
  • Management (MAN)
  • Marketing (MRK)
  • Relații Economice Internaționale (REI)
  • Doctorat
  • Non-EU International Students (VITAN)

Perioada de contestații este 21-23 septembrie (sediul Comisiei de Cazare, strada Frumoasă, nr. 31, sala 12, program: 10:00-14:00 și 15:00-19:00).

După ce ai aflat dacă ai prins cămin, numele acestuia, camera, atunci a venit vremea să vii la sediul Comisiei de Cazare (strada Frumoasă, nr. 31, sala 12 – de la metrou Piața Victoriei mergi pe Calea Victoriei, iar la Starbucks faci dreapta, e o străduță îngustă, cu sens unic; program: 10:00-14:00 și 15:00-19:00) între 25 și 28 septembrie pentru a-ți ridica contractul de cazare. Ce presupune acest lucru? Vii în persoană la sediu, cauți sala facultății tale (o să vezi indicații afișate), intri și te întâlnești cu membrii comisiei, le prezinți buletinul în original (doar buletinul, nu e nevoie și de chitanța plății regiei), iar ei îți vor da contractul de cazare, precum și legitimația de cămin atașată.

După ce te vezi cu legitimația și contractul în mână urmează cazarea efectivă la administratorul căminului. Pentru acest lucru vei avea nevoie de contract, copie de pe buletin și chitanța aferentă plății regiei (cât, cum și unde o poți plăti găsești la rubrica TARIFE… și da, o poți plăti și înainte de a veni în București prin transfer bancar). Ai bifat toate cele necesare? (contract, copie buletin și chitanță?) Dacă da, atunci nu rămâne altceva de făcut decât să mergi la căminul unde te vei caza (adresele, numele și numerele de telefon ale administratorilor le găsești la rubrica CĂMINE). Dar fii atent că poți să te cazezi tot în perioada 25 – 28 septembrie, între orele 8:00 și 16:00, nici mai devreme și nici mai târziu.

M-am cazat, mi-am așezat lucrurile în cameră, ce mai rămâne de făcut? Mai nimic…spor în primul an de facultate! De orice vei avea nevoie legat de cazare, acest site, precum și sediul SCS (Serviciul Cazare Studenți) îți vor fi mereu de ajutor.

A…ca să nu uităm. Între 30 septembrie și 4 octombrie se poate aplica online la etapa de redistribuiri. Detalii legate de afișarea rezultatelor îți vom da noi în apropierea perioadei sau poți consulta Calendarul Studentului.